Igaüks neist pidi läbima vähemalt 85 protsenti tundidest

Igaüks neist pidi läbima vähemalt 85 protsenti tundidest

Nad kasutasid töökoha leidmiseks 500 USA advokaadi väliandmeid ja viisid läbi hääletamiskatse, et testida nende teooriat ka poliitilises kontekstis. Nad kasutasid ka mitmeid nimesid anglo-, aasia- ning lääne- ja ida -euroopa taustaga.

TULEMUSED: Hääldatavamate nimedega advokaadid tõusid oma ettevõtetes kiiremini kõrgematele ametikohtadele, samas kui lihtsama nimega poliitilistel taotlejatel oli paremad võimalused saada valituks. Huvitaval kombel ajendas seda efekti monikeri hääldamise lihtsus, mitte selle pikkus või kultuuriline päritolu.

KOKKUVÕTE: Lihtsalt hääldatavate nimedega inimesi eelistatakse tööl ja valimistel.

MÕJU: Laham ütleb oma avalduses, et on oluline mõista, et peened eelsoodumused kujundavad meie valikuid ja hinnanguid meid ümbritsevate inimeste kohta. Ta ütleb, "Selline hindamine võib aidata meil oma mõtlemisest kõrvale kalduda, viies teiste õiglasema ja objektiivsema kohtlemiseni."

ALLIKAS: täielik uuring, "Nime-hääldusefekt: miks inimestele meeldib hr Smith rohkem kui härra Colquhoun" (PDF), avaldatakse ajakirjas Eksperimentaalse sotsiaalpsühholoogia ajakiri.

Pilt: Hans Villarica.

Uus uuring paljastab kurnava tööotsimisprotsessi kohta meeliülendava reaalsuse: need, kes sellest kinni peavad, saavad lõpuks tasu.

StockLite/Shutterstock

PROBLEEM: Motivatsiooni säilitamine tööotsimisel on raske. Vaevarikas rutiin CV -de esitamiseks, intervjuudele minemiseks ja lugematute telefonikõnede tegemiseks võtab tasapisi kandidaadid, kes sageli seisavad silmitsi korduva tagasilükkamisega. "Töö otsimine ei ole nagu oskuste õppimine, kus positiivse suhtumise säilitamine võib olla lihtsam, kui näete jõupingutustega paranemist," ütleb psühholoog Ruth Kanfer avalduses. "Lisaks tööotsimisele ei saa te peaaegu mingit tagasisidet."

Ambitsioon võib tuua edu, kuid mitte õnne võitmine muudab meid agressiivsemaks kaotajate poole, kellel on lihtne nimi töökohal hea

METOODIKA: Minnesota ülikooli Connie Wanbergi juhitud teadlased hindasid iganädalaselt 20 nädala jooksul 177 uuesti tööle asunud töötu motivatsiooni, enesejuhtimise seisundit, tööotsimise tavasid ja vaimset tervist.

TULEMUSED: Katsealused veetsid uuringu alguses tööd otsides keskmiselt 17 tundi nädalas ja teatasid vaimse tervise pidevast paranemisest. Neljandaks kuuks oli aga otsingutele kulunud aeg vähenenud 14 tunnini ja vaimne tervis hakkas halvenema. Uuringu lõpuks oli 72 protsenti tööotsijatest tööd leidnud ja nad kippusid olema need, kes suutsid end pingestada ja negatiivseid emotsioone kontrolli all hoida.

KOKKUVÕTE: Positiivne suhtumine tööotsimise alguses aitab. https://wwwtooteulevaade.top/ Kuid kuna tööotsija motivatsioon aja jooksul väheneb, mõjutab selle säilitamine kandidaadi töövõimalusi tugevamalt.

MÕJU: Uuringu üks kaasautoreid Kanfer soovitab kandidaatidel otsida suuremat sotsiaalset tuge ja töötada välja igapäevased rutiinid, mis võivad anda positiivset tagasisidet. "Inimese tunnused loovad enesejuhtimise tausta," ta ütleb, "kuid need leiud näitavad, et enesejuhtimisstrateegiad, mida inimesed tegelikult kasutavad, on võtmetähtsusega."

ALLIKAS: täielik uuring, "Pärast roosat libisemist: dünaamilise motivatsiooni raamistike rakendamine tööotsingukogemusele," avaldatakse ajakirjas Juhtimise Akadeemia ajakiri.

Shopaholics, rõõmustage. Loode -Lääne uued uuringud näitavad, et oodatava tagasilöögi põhjustatud stressi on võimalik ennetavalt vähendada.

Diego Cervo/Shutterstock

PROBLEEM: ebaõnnestumise, raskuste või pettumuse lahendamiseks tegelevad paljud inimesed jaemüügiteraapiaga. Kuid kas tarbijad ostavad, et toime tulla alles pärast seda?

Miks rahvarohked kohvipoodid teie loovust õhutavad? Vaadake Big Maci, soovides Big Maci teleri vaatamist võib suurendada valgete poiste enesehinnangut

METOODIKA: Loodeülikooli turundusuurijad Soo Kim ja Derek D. Rucker viisid läbi viis katset, kus nad eristasid reaktiivset ja ennetavat kompenseerivat tarbimist. Ühes katses ähvardasid nad prestiižse ülikooli bakalaureuseõppijate eneseidentiteeti, paludes neil mängida virtuaalset mängu, mis mõõtis nende "taju intelligentsus." Enne alustamist kutsuti nad aga osalema näiliselt mitteseotud ostlemisharjutuses, kus tooted olid kas intelligentsusega seotud (nt sõnastik) või neutraalsed (nt šokolaadikarp).

TULEMUSED: Enamik katsealuseid reageeris sarnaselt mõttetutele objektidele. Õpilased, kelle nutikust ähvardati, olid aga valmis ohuga seotud toote eest rohkem maksma kui need, keda ei ähvardatud. Huvitaval kombel olid vastajad, kes olid võimelised kahtlema oma võimetes, valmis ka rohkem raha välja võtma nende esemete eest, mis panid nad end targana tundma kui teised kaubad.

KOKKUVÕTE: Tarbijad tegelevad ennetava jaemüügiteraapiaga tulevaste väljakutsete vastu ja kui nad seda teevad, eelistavad nad tooteid, mis kaitsevad nende minapilti.

MÕJU: Jaemüügiteraapia ei ole nii mõttetu ega impulsiivne kui tavaliselt arvatakse. Näiteks võib ebakindel testija valida enne SAT-ide võtmist pudelit targa vett, et suurendada oma enesekindlust. Nagu teadlased oma paberile panid: "Enne negatiivse tagasiside saamist valivad tarbijad välja tooted, mis on konkreetselt seotud selle eneseosa tugevdamise või kaitsmisega, mis võib olla ohus."

ALLIKAS: täielik uuring, "Tugevdamine psühholoogilise tormi jaoks: ennetav versus reaktiivne kompenseeriv tarbimine," avaldatakse ajakirjas Tarbijauuringute ajakiri.

Enamik söögikohti läbib menüüsid nagu raamat, liikudes vasakult paremale, ja nad väldivad salatite loetelu – pole siin üllatus.

PROBLEEM: 70ndatel avaldas William Doerfler mõjukas "fookuskaart" menüü lugemisest, märkides, et söögikoha silmad siksakivad lehtede vahel ja keskenduvad kõige kauem a "armas koht" asub paremal lehel keskjoone kohal. Ta oli graafiline disainer.

Inglise keel on valdavalt positiivne keelekinnitus, mis kujundab ettekujutust sellest, kuidas me veebist lugesime, miks me sageli viimasel minutil välja tormame

METOODIKA: Doerfleri uuringu õigsuse kontrollimiseks palus San Francisco Riikliku Ülikooli külalislahkuse juhtimise professor Sybil Yang katseisikutel kanda pilkmenüüd lugedes võrkkesta infrapuna silmaskannerit ja valida täisväärtuslik eine, nagu oleksid nad päris restoranis . Ta kasutas videot ka nende silmaliigutuste salvestamiseks ja analüüsimiseks.

TULEMUSED: Osalejad loevad keskmiselt menüüd järjest nagu raamat, liikudes kaheleheküljelise menüü lehtedelt vasakult paremale ja alla. Nad lugesid aeglaselt, mis viitab sellele, et nad loevad kriitiliselt ega skaneeri ainult lehti. Kuigi nad ei fikseerinud teatud piirkonda, kulutasid nad a -le väga vähe aega "hapu koht," mis sisaldas teavet restorani kohta ja salatite loendit. Nende silmaliigutused näitasid ka, et nad valisid kõigepealt sissepääsu ja ehitasid selle ümber söögi.

KOKKUVÕTE: Söögikohad loevad menüüsid nagu raamat ja nende pilk ei jää mõne konkreetse menüükoha peale.

ALLIKAS: täielik uuring, "Silmaliigutused restoranimenüüdes: vaatamine pilgu liikumise ja tarbijate skaneerimisradade kohta" (PDF), avaldatakse ajakirjas International Journal of Hospitality Management.

Pilt: AISPIX, pildi allikas/Shutterstock.

Uuringud näitavad, et üle 50 -aastased naised on mures sugulisel teel levivate haiguste pärast, kuid tunnevad end rahutult, arutledes oma esmaste arstidega ohutu seksi praktikate üle.

PROBLEEM: Kuigi paljud üle 50 -aastased naised on seksuaalselt aktiivsed, on nende jaoks mõeldud väga vähe harivaid kampaaniaid sugulisel teel levivate haiguste leviku tõkestamiseks.

Sülje HIV -test on sama täpne kui vereanalüüs Alkohol tekitab soovi ebaturvaliste seksuaalsete retroviirusevastaste ravimite järele, vähendades radikaalselt HIV -nakkuse riski

METOODIKA: Florida ülikooli teadlased eesotsas Cynthia Mortoniga uurisid 50 -aastaste ja vanemate naiste hoiakuid ja uskumusi seksuaaltervise kohta. Nad viisid läbi mitmeid fookusgrupiarutelusid, et rääkida väljakutsetest meespartnerite leidmisel, kondoomi kasutamise üle läbirääkimistel ja usaldusväärsete teabeallikate otsimisel, et aidata neil langetada parimaid otsuseid seksuaaltervise kohta.

TULEMUSED: Vastajad olid teadlikud sugulisel teel levivate haiguste riskidest, kuid neil oli ebamugav otsida teavet oma tavaliste arstide käest ohutu seksi praktikate kohta, kes võivad ekslikult arvata, et neil on need teadmised juba olemas. Kuigi nad teavad kondoomide tähtsust, väldivad nad nende kasutamise arutamist ka oma partneritega, sageli konfliktide või tagasilükkamise vältimiseks.

KOKKUVÕTE: Vanematel naistel puudub oluline teave seksuaaltervise kohta ning nad vajavad abi oma partnerite ja arstidega rääkimisel. Autorid märgivad pressiteates, et nende turvaseksi harimiseks on vaja rohkem sotsiaalseid turunduskampaaniaid.

ALLIKAS: täielik uuring, "Turvaline seks pärast 50 ja küpsed naiste seksuaaltervise uskumused," avaldatakse ajakirjas Tarbijaküsimuste ajakiri.

Pilt: Shutterstock.

Uued uuringud näitavad, et traditsiooniline punktisüsteem ei pruugi olla parim viis õppimise edenemise mõõtmiseks ja kaasamise julgustamiseks.

PROBLEEM: koolid on traditsiooniliselt tuginenud hinnetele, et õpilasi õppima panna ja nende edusamme jälgida. Kas lepingud, mis on muutunud kaasaegses töökohas hädavajalikuks, võivad paremini toimida?

Kinnitamise eelarvamused kujundavad seda, kuidas me veebiuudiseid loeme. Narkomaanid on hästi informeeritud ja palju tervislikumad. Kas soovite parandada naiste sõiduoskusi? Meelita teda

METOODIKA: Teadlased Dana Lindemann ja Colin Harbke määrasid psühholoogia sissejuhataval kursusel 40 kolledži esmakursuslast traditsioonilisele või lepingulisele hindamissüsteemile. Need, kes kuulusid katserühma, sõlmisid semestri alguses lepingu, milles märkisid, millise hinde nad soovivad saada, ja täpsustasid, millised ülesanded nad selle eest täidavad. Igaüks neist pidi läbima vähemalt 85 protsenti tundidest.

TULEMUSED: Kuigi õpetaja ja kursuse materjalid olid mõlema rühma jaoks identsed, oli lepinguliste õpilaste rühmal kolm korda suurem tõenäosus teenida A. Nad hindasid järjekindlalt ka oma jõupingutusi, juhendajat ja kursust soodsamalt; ja tajusid kõrgemat kontrolli oma palgaastme üle.

KOKKUVÕTE: Klassid, mis võimaldavad õpilastel lepingu alusel oma kursuse kujundada, toovad nii kõrgemaid hindeid kui ka õpilaste rahulolu kui traditsioonilised punktipõhised seadistused. Autorid selgitavad avalduses, et see võib olla tingitud sellest "rõhku pannakse materjali valdamisele, mitte osalisele arusaamisele."

ALLIKAS: täielik uuring, "Lepingulise hinde kasutamine sisseastumispsühholoogia kolledži esmakursuslaste klasside parandamiseks" (PDF), avaldatakse ajakirjas SAGE Avatud.

Pilt: l i g h t p o e t/Shutterstock.

Ühendkuningriigi Kenti ülikooli uuringud näitavad, et tugev usaldamatus võimude vastu võib panna inimesed omaks võtma peaaegu kõike.

PROBLEEM: Tunne, et eliidil on alatu tegevuskava, võib tekitada kahtlusi nende väidetes. Kuigi varasemad uuringud on näidanud, et see usaldamatus võib panna paranoiad uskuma üksteist täiendavaid vandenõuteooriaid, siis kas see umbusaldus võib neid ka vastuolulisi tegusid toetada?

Usulised inimesed ei usalda ateiste sama palju kui vägistajad, kes tahavad parandada naise sõiduoskusi? Meeldige talle, miks me sageli viimasel minutil kana välja sööme

METOODIKA: Et näha, kas vandenõu seisukohad olid piisavalt tugevad, et põhjustada vastuolusid, küsis Ühendkuningriigi Kenti ülikooli psühholoogide meeskond 137 kolledžiõpilaselt, kas printsess Diana mõrvati või on ta veel elus. Teises kohtuprotsessis, mis hõlmas Osama bin Ladeni surma, küsisid autorid 102 vastajalt, kas nad usuvad, et ta oli reidi toimumise ajal juba surnud või ei tapetud teda kunagi.

TULEMUSED: Mida rohkem inimesi seal mõtles "oli luureteenistuse ametlik kampaania Diana tapmiseks," seda enam nad ka seda uskusid "Diana võltsis oma surma, et taanduda isolatsiooni." Mis puudutab bin Ladenit, siis need, kes uskusid, et ta on juba surnud, nõustusid ka kõige tõenäolisemalt, et ta elab endiselt.

KOKKUVÕTE: Vandenõuteoreetikud peavad autoriteete põhimõtteliselt petlikeks, nii et nad võtavad kiiresti omaks muud kontod, isegi need, mis on ebatõenäolised. Autorid ütlevad avalduses: "Iga ametlik selgitus on ebasoodsas olukorras ja iga alternatiivne selgitus on algusest peale usaldusväärsem."

ALLIKAS: täielik uuring, "Surnud ja elus: uskumused vastuolulistes vandenõuteooriates" (PDF), avaldatakse ajakirjas Sotsiaalpsühholoogiline ja isiksusteadus.

Pilt: Kieran Doherty/Reuters.

Teadlaste sõnul võivad inimesed piinlikes olukordades oma käitumist valesti ennustada "empaatiavahe" oma tulevase minaga.

PROBLEEM: Miks plaanime sageli riskida nagu langevarjuhüpped ja laval laulmine, kuid tõehetke saabudes tagasi astuda?

Peagi võite oma ajus uusi oskusi alla laadida Peaaegu igaüks tapaks ühe inimese, et säästa 5 8-kuust imikut, kes saavad valesti aru

METOODIKA: Colorado ülikooli Boulderi psühholoogia ja neuroteaduse professori Leaf Van Boveni juhitud teadlased oletasid, et see julguse illusioon on tingitud empaatiavahest või meie võimetusest ennustada, kuidas me emotsionaalsetes olukordades käitume. Kahes katses küsisid nad kolledžiõpilastelt, kas nad oleksid valmis tulevases piinlikus olukorras osalema, näiteks rääkima naljakat lugu või tantsima James Browni "Seksimasin" oma klassi ees, mõne dollari eest. Mõne õpilase käest küsiti otse, teised aga esmakordselt lühifilmidega, mis tekitasid hirmu ja viha.

TULEMUSED: Negatiivsetest emotsioonidest valminud õpilased ennustasid palju täpsemalt oma tõelist valmisolekut avalikult esineda. Bakalaureuseõppe üliõpilased, kes filmiklippe ei vaadanud, olid oma tuleviku suhtes vähem empaatilised ja hindasid oma huvi oluliselt üle.

KOKKUVÕTE: Inimesed hindavad üle oma võimet piinlikesse olukordadesse sattuda. Siiski võivad nad püsida, kui tuletavad meelde juhtumeid, mis võiksid neid paremini tunda hirmuga, mida nad tõenäoliselt kogevad.

ALLIKAS: täielik uuring, "Julguse illusioon eneseennustustes: oma käitumise vale ennustamine piinlikes olukordades," avaldatakse ajakirjas Käitumisotsuste tegemise ajakiri.

Pilt: Warren Goldswain/Shutterstock.

Vabariiklaste rahvuskongressi terved inimesed proovivad Google’i kioskis jooksulintlaudu ja see on hästi dokumenteeritud tumblris. Jooksuraja lauaga inimese elu, kuigi; kas see on elu või surm? Ärge tundke end süüdi, kui istute töö ajal. Süütunne suurendab ainult istumisega kaasnevaid ohte. Kui peate teadma, on lõplik hierarhia järgmine:

18. Istumislaud, w. tool

17. Istumislaud, w. joogapall

16. Istumislaud, w. lamav statsionaarne jalgratas

15. Istumine laua taga, tool laual, arvuti toolil

14. Seisev laud

13. Seisev laud, seistes joogapalli (de) l

12. Seisev jooksulintlaud

11. Jalutuslaud

10. Jooksulaud

09. Jooksulaud, w. joogapall

08. Ujumislaud

07. Ujumislaud, w. partner